Mattoni 1873

Skupina Mattoni 1873 je největším výrobcem nealkoholických nápojů ve střední Evropě a expanduje i do Evropy jižní. Vedle tradičních minerální vod Mattoni, Szentkirályi nebo Knjaz Miloš vyrábíme a distribuujeme i světoznámé značky, jako je Pepsi, Mirinda, Lipton, Schweppes či Lays a Cheetos.


Podnikáme zodpovědným způsobem

Pečujeme o naše prameny a zdroje, abychom je v pořádku mohli předat dalším generacím.

Cirkulární ekonomika

Výrobky na jedno použití si už nemůžeme dovolit. Budoucnost patří cirkulární ekonomice.

Ochrana pramenů

Máme zodpovědnost vůči okolí pramene i samotné minerální vodě. Naše zdroje chráníme a neustále monitorujeme.

100% recyklovatelnost

Všechny obaly, které používáme, jsou 100% recyklovatelné. Usilujeme o mnohonásobnou lokální recyklaci.

Zlepšujeme se

Neustále inovujeme, snižujeme hmotnost lahví i spotřebu elektrické energie, využíváme železniční dopravu.

Zálohový systém

Ve všech zemích, kde podnikáme, podporujeme zavedení vratných záloh na PET lahve a plechovky.

Udržujeme tradice

Podílíme se na rekonstrukci historických budov lázní v místech, kde pramení naše zdroje. Zpřístupňujeme naše dědictví veřejnosti.

Tradice, inovativnost a zodpovědné podnikání

Orel Mattoni se zrodil na konci 19. století v lázeňské obci Kyselka, kousek od věhlasem opředených Karlových Varů. Tady se začala psát historie naší firmy. Firmy, která spojuje „Tastes and Sources of Europe“ (tedy evropské chutě a prameny) a nese hrdý název Mattoni 1837.

Novodobá historie začala v roce 1991

Na úspěšnou tradici Heinricha Mattoniho navázala rodina Pasquale. Antonio Pasquale začal dnešní podnik budovat od základů – od mattonky a stáčírny v Kyselce. Na jeho dílo navazuje Alessandro Pasquale a firma expanduje dále do Evropy.

Mattoni 1873 není ovšem pouze voda nebo světoznámé značky. Je to přístup k životu, ke světu. Mattoni 1873, to je podpora sportu, umění i společenského života. Mattoni 1873, to jsou lidé, kterým záleží na budoucnosti.

1991-1994

Návrat k česko-italské tradici. Rodina Pasquale privatizuje firmu a masivně investuje do modernizace.

2015

Vstup do Maďarska. Rodinná firma podnikatele Levente Balogha přináší do skupiny stáčírny minerální vody Szentkirályi a Kékkuti

2017

Vstup do Bulharska. Do skupiny vstupuje tamní výrobce nápojů PepsiCo, firma Quadrant Beverages.

2018-2019

Spojení s PepsiCo. V ČR, SR a Maďarsku přebírá Mattoni 1873 licence a aktiva PepsiCo. Prostřednictvím společného podniku dále ovládá největšího srbského nápojáře, Knjaz Miloš.


Poslání, strategie a hodnoty

Mattoni 1873 je dlouhodobě úspěšná a respektovaná rodinná firma, která staví na skvělých značkách s dlouhou tradicí, a i přes svou velikost je stále věrná hodnotám, ze kterých vzešla. Posláním naší společnosti je přinášet lidem do života osvěžení.

Přinášíme

Přinášíme našim spotřebitelům přírodní minerální a pramenité vody, džusy, ledové čaje i další nealkoholické nápoje a snacky nejvyšší kvality. Zodpovědným způsobem podporujeme zdravý životní styl. Jsme společenstvím talentovaných lidí, díky kterým budujeme silnou organizaci.

Působíme

Působíme v různých zemích střední a jižní Evropy. Vážíme si naší různorodosti a náš úspěch stavíme na lokálním přístupu, respektu a důvěře. Máme rádi výzvy a ve všem, co děláme, chceme vynikat! Víme, že naší odměnou je zisk.

Měníme

Nebojíme se měnit pravidla hry. Jsme flexibilní a rychle a kreativně reagujeme na změny prostředí. Jen tak můžeme vycházet vstříc představám a očekáváním zákazníků a spotřebitelů. Nemáme strach dělat věci jinak, občas provokovat a taky si hrát. Takhle nás to baví.


Mattoni 1873 podniká ve střední a jižní Evropě, provozuje 11 výrobních závodů v pěti zemích.

Skupina Mattoni 1873 zaměstnává na 3 350 lidí v osmi evropských zemích. Zůstáváme rodinnou firmou, jejíž úspěch závisí na úspěchu každého člena rodiny. Do výrobních závodů každoročně investujeme, inovujeme výrobní technologie a systémy.

mapa poboček

Jsme součástí života společnosti.

Vážíme si svého významného místa v zemích, kde podnikáme. Proto podporujeme množství aktivit veřejného života. Přinášíme tak našim spotřebitelům další rozměr zážitků.

Systematicky pomáháme rozvíjet kulturu, především literaturu a film. Stáli jsme u zrodu výročních literárních cen Magnesia Litera a jsme již léta generálním partnerem tohoto projektu. Spolupracujeme na vyhlašování filmových cen Český lev, v jehož rámci podporujeme zejména mladé, začínající filmaře Cenou Magnesia.

Mezi sportovními fanoušky jsme známí letitou podporou série prestižních i rodinných běhů pod hlavičkou RunCzech. Jsme titulárními partnery regionálních půl maratonů pořádaných v největších českých městech a podporujeme začínající běžce prostřednictvím Mattoni FreeRun.

Jsme součástí společenského života. Pořádáme mezinárodní barmanskou soutěž Mattoni Grand Drink, která získala oficiální status Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů. Každoročně při této příležitosti organizujeme hudbení Mattoni Koktejl Festival.

Naše značky

Vyrábíme tradiční přírodní minerální a pramenité vody i džusy, snacky a nealkoholické nápoje světových značek.